Úvod
Tvoření myšlenkou

Myšlenka je energie, která má za úkol tvořit. Tvořit můžeme auto. Nejdřív si ho musíme představit. Pak vymyslíme detaily. Dál musíme nakreslit plán. A nakonec podle plánu vyrobíme auto ze spousty součástek, tak jak jsme si ho vymysleli. Tím se myšlenka uskuteční ve hmotě. Tak tvoří myšlenka. Tvořit můžeme i nehmotné „věci“. To, že jsme je stvořili poznáme podle jejich účinku. Jako příklad si uvedeme přání „dostanu dárek“.

Tvořit mohu např. ochranu. Často by se nám ochrana hodila. V povídání o meditaci jsme si řekli, že jsou lidé, kteří mohou meditujícímu vložit mentální program. Také jsme si řekli, že ten, kdo meditaci vede, by měl svou skupinu ochránit. Nejlepší je naučit je, aby se chránili sami. Proti útoku myšlenkou se můžeme chránit zase jen myšlenkou. Taková ochrana působí jako štít. Svou aurou vytvořím energetický štít, který ke mně propustí jen to, co je pro mne dobré a to, co by mi uškodilo, se od něj odrazí a vrátí se k tomu, kdo to vyslal. Jediná podmínka, aby taková ochrana účinkovala je, nevysílat negativní energii. Pak by se štít stáhl a přestal by chránit. Negací je i strach – cokoliv, co způsobuje stažení svalů zároveň stáhne i energii, která nás chrání. Proto je potřeba udržovat si dobrou pohodu a spokojenost, co nejčastěji se radovat třeba jen z maličkostí. Pokud si uvědomím, že jsem svoji ochranu zbořila jakoukoliv negativní myšlenkou, mohu ji opět okamžitě vytvořit znovu.

Svět si tvoříme svojí myšlenkou

Tato věta zní jako fantazie. Ale zamyslete se:

Když máte radost, zdá se vám celý svět příjemný, i když prší?

Když jste rozzlobení, zdá se vám vše nepříjemné, i když svítí sluníčko?

Když se na někoho usmějete, usměje se většinou také.

Když se na někoho zamračíte, i on se většinou zamračí.

Takhle se projevuje polarizování energie v životě. Energie, jakou vysíláte do svého okolí přitahuje energii stejného náboje – protože jádrem s opačným pólem jsme mi sami.

Tento princip můžeme používat k vědomému řízení svého života. Mohu si přát, co potřebuji a když budu věřit, že se mé přání splní – budu vysílat pozitivní energii svého očekávání – není důvod, aby se nesplnilo. Nesmím ho ale rušit negativní energií. Např. nesmím pochybovat, že si to zasloužím, nebo že to bude takové, jaké jsem chtěla. Je to jako v matematice – mínus se sečte s plusem a výsledek je nula. Svoji energii pochyb jsem „vyzmizíkovala“ energií očekávání a proto se nestane nic.
Můžeme si to představit jako energii, která putuje po kruhu a převáží na tu stranu, kde je energie víc.


A

+ Je hodný            +/-            - Proč by mi to dával
+ Má mne rád                         - Včera jsem ho naštvalaPřání – dostanu dárek


B

+ Je hodný                             - Proč by mi to dával
+ Má mne rád          +/-          - Včera jsem ho naštvala
+ Zasloužím si to


A : Dva plusy nedokáží převážit tři minusy a tak dárek nedostanu.
B : Tři plusy převáží dva minusy a dárek dostanu.


Čím víc plusů zůstane, tím dřív se mé přání vyplní.
Minusem je vše, co nám stáhne svaly – strachem se schoulíme, odporem se zamračíme apod.
Plusem je vše, co nám vykouzlí úsměv nebo příjemný pocit.
Tak si mohu přivolat nejen dárek, ale i zdraví, peníze, přátele – prostě cokoli si vymyslím.
Co je člověk schopen vytvořit ve své mysli, to dříve nebo později vytvoří prakticky. Vše, čeho je lidská mysl schopna, je možné stvořit. Je to vždy síla myšlenky, která je skutečnou tvůrčí silou.


Další články:

  Co to je numerologie
  I takhle Vám může pomoci numerologie
  Pythagorejské dědictví
  Masky, které nosíme
  Tajemství poznání
  Tvoření myšlenkou
  William James
  Barvy a jejich vlastnosti
  Milenium 1000
  Milenium 2000
  Sex a láska
  Lidé 8 a 4
  Práce s láskou a mystika peněz

  PŘEDNÁŠKA